GENÇ MEMUR-SEN

  • MEMUR-SEN
  • 0.312 230 48 98 – 230 09 72-73
  • [protected email address]

Kurucu Başkan

beyhan Eğitim Durumu: Eyüp Beyhan, Malatya doğumlu olup, Ankara/Yenimahalle ilçesinde yaşamaktadır. İlk-ortaöğretimi Pütürge’de, liseyi Malatya merkezde, Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi bölümünde tamamlamıştır.. Kırıkkale Üniversitesinde Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Anabilim dalı üzerinde Yüksek Lisans yaptı. Felsefe dalında “Bilge Lider Aliya İzzetbegoviç’in Kültür Ve Medeniyet Tasavvuru” çalıştı. Hacı Bayram Veli Üniversitesi Siyaset Biliminde Doktora Özel Öğrencisi olarak Akademik çalışmasına devam edip az/orta seviyede İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Çalışma Hayatı: Türkiye Yerel Gündem 21(YG21)  programı olarak faaliyet yapan ve daha sonra Belediye Kanunun 76. maddesinde Kent Konseyi olarak değiştirilen Kent Konseyi Genel Sekreteri görevini yaptı. Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Beyaz Masa Kuruluşunu yapıp 2 yıl Genel Koordinatör olarak hizmette bulundu. Aydın Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü, TBMM Milletvekili danışmanlığı görevlerinde bulundu. AK Parti Genel Merkezi Yerel Yönetim, Halkla ilişkiler, DHK ve AR-GE Başkanlıklarında danışman olarak çalıştı. Şuanda Eğitim Bir-Sen Genel Başkan danışmanlığı, kamuda da danışman olarak 657 Tabi Devlet Memuru olarak çalışmaktadır (Ankara).

Sivil Toplum Çalışmaları ve Üyeliği:  AK Parti Gençlik Kolları il Kurucularında Başkan Yardımcısı, Genç Müsiad Kurucu Başkanı (Malatya), Gönüllü Kalem Derneği Kurucu Üyesi, BİLSAM Üyesi, Memur-Sen Üyesi, Ensar Vakfı Üyesi, Anadolu Fikir Platformu Genel Koordinatörlüğü (Ankara), Gençlik STK Birliği Kurucu Başkanlar Kurulu Üyesi, Genç Memur-Sen Kurucu Genel Başkanı– 2012 (Devam ediyor). 2015 Nisan’da Memur-Sen Konfederasyonu’nun 5.Olağan Genel Kurulu’nda 1.Yedek üyeliğine seçildi. 2017 Ankara/Yenimahalle Kent Platformu Kurucu Başkanlığı (Devam Ediyor)

Yazı yazdığı Yayın Organları: Yeni Şafak Gazetesi Düşünce Günlüğü Sayfası, Milat Gazetesi Derinlik Sayfası, Star Gazetesi Açık Görüş Sayfası, Yerel Siyaset Dergisi (İstanbul),  Anadolu Bülten (Ankara), Malatya Aktüel (Malatya), Türkiye Yerel Yönetim Dergisi (Ankara), Eğitime Bakış Dergisi (Ankara), kriter.org (Ankara) vb…

Yayına Hazırladığı Kitap/Eserleri:

1-     Bilge Lider Aliya

2-     Türkiye Kamu Personel Sözlüğü

3-     Bir Bilenle Bilge Nesil

 

Pirimiz Niyazi Mısri’nin ifadesiyle;

Zât-ı Hak-ta mahrem-i irfân olan anlar bizi,

İlm-i sırda bahr-ı bî-pâyân olan anlar bizi. 

Bu fenâ gülzârına bülbül olanlar anlamaz, 

Vech-i bâkî hüsnüne hayrân olan anlar bizi. 

3WTURK CMS v8.3.1