fatihersoy

Fatih ERSOY

Yönetim Kurulu Üyesi

Aslen Trabzon Of’lu olan Fatih ERSOY, 1987 yılında Mersin'de doğdu. 2004 yılında Ankara Kanuni Lisesi’nden, 2010 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun oldu. Egzotik ve Pet Hayvancılığı üzerine Klinisyen Hekim olarak başladığı meslek hayatına, 2011-2013 yılları arasında Rize Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde Veteriner Hekim, 2013-2015 yılları arasında Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Rize Şube Müdürü olarak devam eden Fatih Ersoy, 2015 yılı itibariyle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü’nde Veteriner Hekim olarak görev yapmaktadır.

2010-2011 yıllarında Ak Parti Genel Merkez Siyaset Akademisi’nden (Hukuk, Demokratikleşme, Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi) başarı ile mezun olan Ersoy, 2013-2015 yılları arasında Toç Bir-Sen ve Genç Memur-Sen Rize Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

Fatih Ersoy, çeşitli gençlik platformu ve sivil toplum kuruluşlarında faaliyet göstermesinin yanı sıra; Tak-Va Vakfı Gençlik Kolları Başkanlığı, Genç Ufuk Fikir Kulübü Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Birlik Vakfı Veteriner Hekimler Yürütme Kurulu Başkanlığı görevlerini  halen yürütmektedir.

2016 yılı itibariyle Genç Memur-Sen Genel Merkez Halkla İlişkiler Komisyon’unda faaliyet gösteren Ersoy; eğitim hayatına Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ( 4.Sınıf ) ve Atatürk Üniversitesi Adalet Yüksek Okulu (2.Sınıf) devam etmekte olup, orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir.