Aslen Bolu, Gerede’li olup, Ankara’da yaşamaktadır. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliğinden onur derecesi ile mezun oldu. Aynı yıl; mühendislik eğitimi sırasında başladığı ikinci üniversite kapsamında olan İşletme Lisans eğitimini de tamamladı.

Mezuniyet sonrası, çok kısa süre özel bir firmada proje mühendisi olarak, baraj planlama ve tasarım hesaplamaları üzerine çalıştı. Daha sonra Ulaştırma Denizcilik Haberleşme Bakanlığı TCDD Genel Müdürlüğü merkezine atandı ve halen bu kamu kurumunda çalışmakta olup, şuanda ‘Yüksek Mühendis’ ünvanı ile görev yapmaktadır.

Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından “İnşaat Mühendisliği-Ulaştırma” alanında yazmış olduğu tez, onaylanarak Yüksek Lisans diplomasına sahip oldu. Ayrıca, yakında başladığı Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Mühendislik Doktora eğitimine devam etmektedir. İngilizce bilmektedir ve çeşitli ulusal ve uluslararası indeksli dergilerde makaleleri bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra, MMG(Mimar ve Mühendisler Grubu) üyesi olup, 2017 yılı Genç MMG Ankara Yürütme Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Ulaştırma Memur-Sen üyesidir.

2017 yılında Genç Memur-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeliğine atanmış olup, bu görevine devam etmektedir.